Hlavná >> Sprievodca >> Vlak z Pekingu do Pchjongjangu

Vlak z Pekingu do Pchjongjangu

Rezervácia lístka na vlak v Číne Prosím vyber

Medzi Pekingom a Pchjongjangom, hlavným mestom Severnej Kórey, premáva len jeden pár vlakov normálnej rýchlosti, ktorých prekonanie 833 míľ (1340 km) trvá približne 25 hodín. Medzinárodný vlak z Pekingu do Pchjongjangu je vlastne predĺžením domáceho vlaku z Pekingu do Dandongu. Keď vlak vstúpi do Severnej Kórey, k tomuto vlaku budú pridané dva vozne.

Cestovné poriadky vlakov

  • Číslo vlaku:K27 (v Číne)/5 (v Severnej Kórei): Peking – Pchjongjang
  • Odchod: Železničná stanica v Pekingu(čínsky: železničná stanica v Pekingu) (adresa: č. 13, Maojiawan Hutong, okres Dongcheng, Peking) o 17:27 každý pondelok, stredu, štvrtok a sobotu
  • Príchod:Železničná stanica Pchjongjang (kórejsky: 평양역) o 18:15 každý utorok, štvrtok, piatok a nedeľu

Vlaková stanica s * znamená, že je potrebná imigračná kontrola.

K27 Peking – Pjongčang
Deň cestovania Stanica Krajina Prísť Odísť
jeden Peking Čína 17:27
Tianjin 19:03 19:09
Tangshan 20:29 20:32
Shanhaiguan 22:36 22:42
dva Shenyang 03:18 03:40
Benxi 04:42 04:48
Fenghuangcheng 06:30 06:33
*Dandong 07:22 10:00
*Sinuiju Severná Kórea 10:40 12:39
Dingzhou 15:03 15:13
Pjongčang 18:15
  • Číslo vlaku:K28 (v Číne)/6 (v Severnej Kórei): Pchjongjang – Peking
  • Odchod:Železničná stanica Pchjongjang o 9:55 každý pondelok, stredu, štvrtok a sobotu
  • Príchod:Železničná stanica v Pekingu (centrálna) o 8:40 každý utorok, štvrtok, piatok a nedeľu

Vlaková stanica s * znamená, že je potrebná imigračná kontrola.



K28 Pyongyang - Beijing
Deň cestovania Stanica Krajina Prísť Odísť
jeden Pjongčang Severná Kórea 09:55
Dingzhou 13:09 13:16
*Sinuij 15:02 16:43
*Dandong Čína 16:23 18:31
Fenghuangcheng 19:19 19:21
Benxi 21:03 21:06
Shenyang 22:07 22:24
dva Shanhaiguan 02:58 03:04
Tangshan 05:21 05:24
Tianjin 06:49 06:55
Peking 08:40

Ako si kúpiť lístok

Vlak z Pekingu do PchjongjanguVlak z Pekingu do Pchjongjangu

Rezervácia tohto vlaku sa otvára 1 mesiac pred odchodom. Cestujúci si môžu kúpiť medzinárodné lístky z Pekingu do Pchjongjangu v určenej pokladni v hoteli Beijing International Hotel. Kancelária však prijíma iba hotovosť (RMB) a môžete tam naraziť na jazykové problémy.

Odporúča sa, aby ste si zarezervovali medzinárodné lístky na vlak s China Highlights. Vykonajte rezerváciu online a vstupenky budú doručené do vášho hotela pred príchodom.

Certifikát, ktorý potrebujete na rezerváciu lístka:

  • Zahraniční cestujúci: pas alebo cestovné povolenie
  • Cestujúci v Hong Kongu, Macau a Taiwane: Cestovné povolenie na pevninu

Vyžaduje sa vízum:čínske vízum a severokórejské vízum

Upozornenie: Severokórejské vízum sa neudeľuje individuálnym cestujúcim, ale iba skupinovým turistom.

Detské lístky:

  • Dieťa do 4 rokov v sprievode dospelej osoby s platnou vstupenkou má vstup zdarma, ak neobsadí jednotlivé lôžka. Ak chcete získať miesto pre dieťa, musíte si kúpiť detský lístok.
  • Deti od 4 do 12 rokov si musia zakúpiť detské lístky.
  • Deti staršie ako 12 rokov si musia kúpiť lístky pre dospelých za plnú cenu.

Vyhľadajte cestovný poriadok vlakov a urobte si rezerváciu už teraz.

Vezmite prosím na vedomie:

  • Podľa čínskej železničnej politiky môžu medzinárodné lístky z Pekingu do Pchjongjangu zrušiť na železničnej stanici v Pekingu iba samotní cestujúci.
  • Medzinárodné vlakové lístky nie je možné opätovne vydať. Ak niekto stratí lístok, je potrebné si kúpiť nový lístok.
Tvrdý spáčHard Sleeper na vlak z Pekingu do Pchjongjangu

Aké sú zariadenia v tomto vlaku?

  • Vo vlaku Peking – Pchjongjang je v pondelok a štvrtok k dispozícii mäkký a tvrdý podval. Vlaky premávajúce v stredu a sobotu majú iba triedu podvalov.
  • Čínsky jedálenský vozeň je k dispozícii, keď je vlak v Číne, akceptuje sa iba čínsky jüan (v hotovosti). Po vstupe vlaku do Severnej Kórey sa jedálenský vozeň zmení na severokórejský. Akceptované sú americké doláre, eurá a čínske jüany (v hotovosti).
  • Vlak je na úseku z Pekingu do Dandongu klimatizovaný. Ale zo Sinuiju do Pchjongjangu nie je žiadna klimatizácia.

Veci, ktoré potrebujete vedieť pred cestou vlakom

  • 1. V Dandongu a Sinuiju prebieha imigračná inšpekcia. Z Dandongu do Sinuiju to trvá približne 6 hodín.
  • 2. Objektív zrkadlovky s ohniskovou vzdialenosťou nad 150 mm, teleskop a mobilný telefón s GPS nie je povolené dovážať do Severnej Kórey. Kniha, noviny a počítač budú prísne kontrolované imigračnou inšpekciou.
  • 3. Je zakázané fotografovať severokórejský vojenský personál a policajtov. A na severokórejskej rýchlostnej ceste sa nesmie fotiť.
  • 4. Tento vlak vždy mešká pre nedostatok elektriny.
  • 5. Železničná stanica v Pekingu je veľká a rušná. Odporúča sa prísť na železničnú stanicu aspoň 1,5 hodiny vopred.